Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /Classes/update/counter.Class.php on line 74

Warning: file_get_contents(http://api.hostip.info/?ip=54.224.197.251) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /Classes/update/counter.Class.php on line 74
Zespół "Śląsk" » Archiwum

archiwum

2012-05-16

Wyniki XIX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2012”

14 i 15 maja 2012 roku, w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich, odbył się Przegląd Finałowy XIX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2012”. W finałowym Przeglądzie wzięło udział 103 solistów i zespoły zakwalifikowane w trakcie eliminacji rejonowych odbywających się od 27 marca – 19 kwietnia 2012 roku.

Jury w składzie: Janina Lipińska-Dygacz, Barbara Drozd, prof. Helena Synowiec, Magdalena Banach Makaruk, Joanna Glenc, Kazimierz Ratajczak, Józef Wierzgoń, Tomasz Wrona oceniało wykonawców, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, akompaniament, strój, choreografię, ogólny wyraz artystyczny.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix oraz statuetkę Szczyglika „Śląskiego Śpiewania” otrzymuje:

- DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ISKIERKI” – Z OŚRODKA KULTURY W BRZESZCZACH

W kategorii Solista:

I miejsce:
- ALEKSANDRA DYRNA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3
W PIELGRZYMOWICACH
- PAULINA JACEK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W RADZIONKOWIE

II miejsce:
- JULIA LEJA – PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II
W BIADACZU
- KINGA SKIBA – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. J. LOMPY W LUBSZY

III miejsce:
- ROBERT TRZORN – FILIA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY
W PIEKARACH ŚLĄSKICH
- ZUZANNA MACIEJCZYK – PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
W GORZYCACH

W kategorii Zespół wokalny

I miejsce:
- ZESPÓŁ WOKALNY GNOJNIK – SZKOŁA PODSTAWOWA
I PRZEDSZKOLE IM. J. KUBISZA W GNOJNIKU

II miejsce:
- ZESPÓŁ WOKALNY „KOZIOŁKI” – FILIA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W PIEKARACH ŚLĄSKICH

III miejsce:
- ZESPÓŁ WOKALNY – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W RADZIONKOWIE

W kategorii Zespół wokalno–instrumentalny

I miejsce:
- TORKA – PSP IM. H. SIENKIEWICZA W JABŁONKOWIE
- ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "CHORZÓW" GRUPA STARSZA – MIEJSKI DOM KULTURY „BATORY”

II miejsce:
- ZESPÓŁ DZIECIĘCO – MŁODZIEŻOWY „RADOŚĆ” – MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W LĘDZINACH

III miejsce:
- ZESPÓŁ „GAGATKI” – GMINNY OŚRODEK KULTURY W DOBRZENIU WIELKIM

W kategorii Chór

I miejsce:
- NIE PRZYZNANO

II miejsce:
- NIE PRZYZNANO

III miejsce:
- NIE PRZYZNANO

W kategorii Zespół Pieśni i Tańca

I miejsce:
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „TYSZANIE” – MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 1 IM. ARTYSTÓW RODU KOSSAKÓW
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „FRYDKOWIANIE” –SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PROF. ST. HADYNY WE FRYDKU

II miejsce:
- DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TANCA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ
IM. JANINY MARCINKOWEJ – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ IM. MARCINKOWEJ W CIESZYNIE

III miejsce:
- ZESPÓŁ REGIONALNY „RADOŚĆ” – POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ I SP W RADOSTOWICACH

Nagrodę specjalną w kategorii Przedszkolacy

I miejsce:
- MARIA PORSZKE – OPP ZESPÓŁ PRZYGODA RYBNIK

II miejsce:
- GABRIEL STOGNIEW - KATOWICE

III miejsce:
- ŻUKI – PRZEDSZKOLE NR 2 INTERGACYJNE W CIESZYNIE

Nagrodę specjalną w kategorii DOROŚLI

I miejsce:
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „HOLAN” – OŚRODEK KULTURY, SPORTU
I REKREACJI GMINY OŚWIĘCIM

II miejsce:
- ROKSANA GOGOL – PSZCZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

III miejsce:
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „STRZECHA” IM. JOLI RYMSZY – RACIBORSKIE CENTRUM KULTURY
- GRZEGORZ PIŁKA – MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ŁAZACH

Do XIV Finału Konkursu Muzyki i Pieśni im. Stanisława Hadyny odbywającego się  21 września 2012 r. w Koszęcinie zostali zakwalifikowani:

1.    ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „FRYDKOWIANIE” – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PROF. ST. HADYNY WE FRYDKU
2.    DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TANCA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ
IM. JANINY MARCINKOWEJ – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ IM. MARCINKOWEJ W CIESZYNIE
3.    DZIECIĘCY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ISKIERKI” – OŚRODEK KULTURY W BRZESZCZACH
4.    ALEKSANDRA DYRNA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3
W PIELGRZYMOWICACH
5.    MARIA PORSZKE – OPP ZESPÓŁ PRZYGODA RYBNIK
6.    ROBERT TRZORN – FILIA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY
W PIEKARACH ŚLĄSKICH
7.    ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „TYSZANIE” – MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 1 IM. ARTYSTÓW RODU KOSSAKÓW
8.    ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "CHORZÓW" GRUPA STARSZA – MIEJSKI DOM KULTURY „BATORY”
9.    ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "CHORZÓW" GRUPA MŁODSZA – MIEJSKI DOM KULTURY „BATORY”
10.     JULIA KUCZYK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W ŁAZISKACH GÓRNYCH
11.     KINGA SKIBA – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. J. LOMPY
W LUBSZY


« wróć