archiwum

2012-05-15

„Śląsk” nagrywa nową płytę

Trwają nagrania do najnowszej płyty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przez kilka dni, od 14 do 23 maja, w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich, chór i orkiestra Zespołu zarejestruje materiał muzyczny na płytę z kolędami niemieckimi.

Opracowanie kolęd niemieckich to ostatnie dzieło prof. Stanisława Hadyny, nad którym pracował tuż przed swoją śmiercią w styczniu 1999 roku. Roboczego nagrania utworów dokonano pod koniec 1998 roku, opatrzono tymczasową okładką i w takiej formie przetrwał w archiwum Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. U progu Jubileuszu 60 - lecia pragniemy powrócić do tego niewykorzystanego opracowania szanując wolę Profesora i upowszechniając Jego niewykorzystaną dotąd twórczość.

Najpiękniejsze i najbardziej znane utwory kolędowe w języku niemieckim zostaną ponownie nagrane z udziałem solistów, chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” oraz wydane i przeznaczone do sprzedaży w Polsce i Niemczech. Pragniemy wykorzystać tę płytę do większej ekspansji na rynku niemieckim i niemieckojęzycznym, wychodząc do kontrahentów z utworami im znanymi i bliskimi, w profesjonalnym wykonaniu polskiego zespołu.

Nad rejestracją czuwa krakowskie Studio Nagrań Tomasza Lidy. Premiera płyty planowana jest na wrzesień tego roku.(AK)


« wróć