archiwum

2012-05-14

Inauguracja Śląskiego Ogrodu Sztuk 2012

11 maja, spektaklem „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera zainaugurowaliśmy tegoroczny cykl Śląskiego Ogrodu Sztuk. W Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej publiczność obejrzała majstersztyk sztuki teatralnej z udziałem Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego.

„Scenariusz dla trzech aktorów” grany jest już od 25 lat. Od premiery w marcu 1987 roku, spektakl obrósł legendą sławy, a upływający czas wzbogacił go w nowe, zaskakujące znaczenia. O wystawienie tego niezwykle zabawnego i zaskakującego dzieła zabiegają teatry z całej Polski. Tym razem aktorzy przyjęli zaproszenie do Koszęcina, by w ramach Śląskiego Ogrodu Sztuk zaprezentować widowisko na najwyższym poziomie artystycznym. Znakomici aktorzy, niezwykły scenariusz, świetna reżyseria Mikołaja Grabowskiego - to wszystko sprawiło, że mieliśmy do czynienia z prawdziwym wydarzeniem artystycznym. Nie codziennie bowiem mamy okazję obserwować w Koszęcinie, na żywo, kunszt aktorski na mistrzowskim poziomie. Znani i lubiani aktorzy odkryli przez publicznością pokłady niezwykłego humoru, prezentując prawdziwy popis interpretacji świetnego tekstu Bogusława Schaeffera. Salwy śmiechu i owacja na stojąco po spektaklu to najlepszy dowód jak wiele pozytywnych emocji wywołał „Scenariusz dla trzech aktorów”.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach Śląskiego Ogrodu Sztuk 2012. Wszystkie informacje o harmonogramie znajdą Państwo w zakładce Zapraszamy. Można także zasięgnąć informacji w Recepcji Zespołu „Śląsk”, ul. Zamkowa 3, tel. tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl (AK)


« wróć