archiwum

2012-05-07

Ze „Śląskiem” w świat - Patagonia i Ziemia Ognista – wyprawa na krańce świata.

„Patagonia i Ziemia Ognista – wyprawa na krańce świata” to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat”, które odbędzie się 18 maja o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej w koszęcińskiej siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat” to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Klubu Podróżniczego „Laurazja”.

Patagonia i Ziemia Ognista to jedne z najbardziej dzikich i najtrudniej dostępnych obszarów kuli ziemskiej. Krainy smagane bezlitosnymi wiatrami, pełne ogromnych lodowców, nieskażonej przyrody, strzelistych turni dostępnych tylko dla najlepszych w swym fachu alpinistów i wreszcie najpiękniejszych trekkingowych szlaków świata. Stąd to już tylko tysiąc km do Antarktydy...

O podróży przez argentyńską i chilijską część Patagonii, o pięciodniowym trekkingu przez Park Narodowy Torres del Paine, o historii podboju „najpiękniejszej góry świata” - Cerro Torre, ale także o Buenos Aires - gdzie uczestnicy naszej podróży zaczynają swoją przygodę opowie Marcin Franke, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, pomysłodawca Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach, podróżnik, miłośnik autostopu i rajdów przygodowych, a w Klubie Laurazja prowadzący wycieczki do Patagonii i Maroka.

Ostatnie w tym sezonie kulturalnym w Koszęcinie spotkanie w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat” odbędzie się 15 czerwca i poświęcone będzie Izraelowi. W pierwszej edycji cyklu zaplanowaliśmy osiem spotkań. Od listopada ubiegłego roku z przewodnikami z Klubu „Laurazja” odwiedziliśmy już Indie, Birmę, USA, Maroko, Chiny i Laos. Cykl „Ze Śląskiem w świat” będzie kontynuowany także w sezonie artystycznym 2012/13. Uznaliśmy, że wieloletnie podróżnicze doświadczenia Zespołu „Śląsk” warto wykorzystać jako zachętę do poznawania świata. W naszym wspólnym cyklu prelekcji podróżniczych opowiadamy zarówno o krajach, które odwiedził Zespół „Śląsk”, jak i o tych, w których jeszcze nie miał okazji wystąpić. (DL-C)

Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł


« wróć