archiwum

2012-04-23

XVII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2012 w Warszawie

Po raz kolejny Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” reprezentował Region Śląski podczas targów turystycznych. Przez dwa dni, 21 i 22 kwietnia, przedstawiciele Zespołu uczestniczyli w XVII Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2012 w Warszawie, wspierając stoisko Śląskiej Organizacji Turystycznej.
 
W Targach wzięli udział przedstawiciele Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej, prezentując działalność edukacyjną i producencką Zespołu „Śląsk” oraz promując walory turystyczne Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie. Odwiedzający Targi mieli możliwość przymierzenia elementów strojów scenicznych oraz sfotografowania się u boku artystki Zespołu, ubranej w strój rozbarski. Wśród atrakcji stoiska znalazł się także pokaz makijażu scenicznego wykonywany przez wizażystę i artystę Zespołu „Śląsk”, Adama Chmielniaka. Stoisko Śląskiej Organizacji Turystycznej zostało wyróżnione za najlepsze materiały promocyjne.

XVII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2012 jak co roku zgromadziły biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, SPA i uzdrowiska zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 420 wystawców z 17 krajów. Honorowe patronaty nad XVII edycją Targów LATO 2012 objęli: Katarzyna Sobierajska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Szmytke - prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Jan Korsak - prezes Polskiej Izby Turystyki.

Targi LATO to nie tylko wielki kiermasz turystyczny dla mieszkańców Warszawy i okolic, ale również platforma wymiany wiedzy i doświadczeń stworzona z myślą o osobach i przedsiębiorstwach związanych z branżą turystyczną.(AK)


« wróć