archiwum

2012-04-23

Absolwent Roku Politechniki Częstochowskiej

Dyrektor Zbigniew Cierniak zdobył II miejsce w corocznym Konkursie Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej  - Absolwent Roku. Finałową galę w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie uświetnił koncert Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.


Wielka Gala „Absolwent Roku 2011 Politechniki Częstochowskiej” odbyła się w piątek, 20 kwietnia. Była to już dwunasta edycja tego konkursu. Pomysł przyznawania tytułu „Absolwent Roku” to inicjatywa Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej. Wyróżnienie otrzymują osoby, które działając na forum gospodarczym, społecznym lub politycznym w sposób szczególny promują swoją uczelnię.  

Dyrektor Zbigniew Cierniak otrzymał srebrną statuetkę oraz dyplom „Za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i kreowanie pozytywnego wizerunku Politechniki Częstochowskiej”. Dyrektor Zespołu „Śląsk” jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki z roku 2007. Całą swoją edukację menedżerską zdobywał i pogłębiał na Politechnice Częstochowskiej. W 2005 roku otrzymał tytuł inżyniera na kierunku Zarządzanie Rozwojem i Konsulting. W 2007 roku ukończył studia magisterskie zdobywając tytuł Magistra Zarządzania Instytucjami Publicznymi i Samorządowymi. Jednocześnie poszerzał zdobyte umiejętności podczas studiów podyplomowych w zakresie ekonomii i zarządzania - specjalność - Ekonomika i Zarządzanie Menedżerskie. Studia te ukończył w 2006 roku.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” stale współpracuje z Politechniką Częstochowską w zakresie organizacji w Koszęcinie konferencji naukowych. W ramach współpracy pomiędzy instytucjami w siedzibie Zespołu odbyły się m.in. XIV Krajowa Konferencja Naukowa  "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna", Międzynarodowa Konferencja  Naukowa „Kreatywność i innowacje w zarządzaniu organizacjami”, Międzynarodowa Konferencja nt. „Ludzie a wartość organizacji - kapitał społeczny, ludzki, intelektualny”.

Złotą statuetkę i tytułu Absolwent Roku 2011 zdobyła Pani Monika Nowakowska, prezes spółki Miraculum SA. To pierwsza laureatka tytułu w 12-letniej historii nagrody. Brąz przypadł Bogdanowi Sośniakowi, wójtowi gminy Opatów. Absolwentem Ambasadorem Politechniki Częstochowskiej 2011 został Jacek Litwin, wykładowca w College Cegep de St-Laurent w Montrealu.

Gwiazdą wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w galowym koncercie z repertuarem ludowo - narodowym.(AK)


« wróć