archiwum

2012-04-13

„Laos – W królestwie miliona słoni”

    „Laos – W królestwie miliona słoni” - to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w cyklu „Ze Śląskiem w świat”, które odbędzie się 20 kwietnia br. o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie – w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat” to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Klubu Podróżniczego „Laurazja”.

    Laos to kraj na Półwyspie Indochińskim, w którym turystyka odradza się w szybkim tempie po niemal 20 latach izolacji. Dzika przyroda oraz wyjątkowa gościnność i bezinteresowność mieszkańców powodują, że podróżowanie po Laosie dostarcza wyjątkowych wrażeń.

    O Laosie, jego cudach natury i zabytkach opowie Tomasz Modrzyński, podróżnik i przewodnik z Klubu „Laurazja” Oglądając zdjęcia i słuchając jego opowieści odwiedzimy zakątki, w których czas się zatrzymał, a egzotyka i folklor zachwycają każdego przybysza. Tomasz Modrzyński jest geografem, nauczycielem, absolwentem Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Klubie „Laurazja” prowadzi trampingi do Indii, Laosu, Kambodży, Syrii i Jordanii.

    W tym sezonie kulturalnym, w maju i czerwcu, w kolejnych, comiesięcznych spotkaniach w Koszęcinie, przewodnicy „Laurazji” zaprezentują jeszcze Patagonię w Argentynie oraz Izrael. Cykl „Ze Śląskiem w świat” będzie kontynuowany także w sezonie artystycznym 2012/13. Uznaliśmy, że wieloletnie podróżnicze doświadczenia Zespołu „Śląsk” warto wykorzystać jako zachętę do poznawania świata. W naszym wspólnym cyklu prelekcji podróżniczych opowiadamy zarówno o krajach, które odwiedził Zespół „Śląsk”, jak i o tych, w których jeszcze nie miał okazji wystąpić. (DL-C)

Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł

Plan pozostałych spotkań w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat”:

- 18 maja 2012 roku - "Patagonia"
- 15 czerwca 2012 r. - "Izrael - Nie tylko Ziemia Święta"


« wróć